10 Gol Patryka Obiały Dał Wygraną !

17/11/2019 Wyłącz przez Janek-Just
Udostępnij

W sobotnie popołudnie na stadionie w Rudnej można było zobaczyć bardzo emocjonujące widowisko.
W derbach powiatu lubińskiego Sparta przegrała z Odrą Ścinawa 2:3. Mecz mógł się podobać obydwie drużyny nastawione bardzo ofensywnie przez cały mecz,  a wynik był otwarty do ostatniej minuty tego spotkania.

Sparta w pierwszej połowie skupiona na oddawaniu dużej ilość strzałów na naszą bramkę z każdej możliwej pozycji nie wszystkie jednak były oddane w światło bramki. Najbliżej zdobycia gola byli kiedy to w jednej akcji Dawid Boguń dwukrotnie wyręczył naszego bramkarza wybijając piłkę z linii bramkowej po strzałach Spartan. Po drugiej stronie boiska najpierw Damian Smolny mocno uderzył z okolic 11 metra tuż nad poprzeczką,  a następnie Patryk Długosz przeprowadził akcję lewa stroną boiska zdołał przerzucić już piłkę  nad Kjewskim,  ale tą zmierzającą do bramki zdołali wybić obrońcy. Strzały z dystansu Spartan przynoszą efekt w 39 minucie. Piłkę uderza Mateusz Kochman z okolic 16 metra,  która wpada w lewym róg bramki bronionej przez Grzegorza Pyzio. Wynik 1:0 dla gospodarzy utrzymuje się  do końca pierwszej połowy.
Sparta została zaskoczona tuż po przerwie, dośrodkowanie Patryka Długosza z rzutu wolnego wykorzystuje Mateusz Piotrowski, który uderzeniem głową doprowadza do remisu. W 58 minucie mogliśmy już prowadzić w tym meczu, faul w polu karnym Walaska za który otrzymuje on czerwoną kartkę daje nam rzut karny.  Do piłki podchodzi Robert Dziedzina, który uderza w lewy dolny róg bramki ale Kijewski broni jego strzał. W 67 minucie jeden z udanych kontrataków gospodarzy dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne wykorzystuje Daniel Sygnatowicz i jest 2:1. Gospodarze zbyt długo nie cieszyli się tym prowadzeniem. Szybka reakcja naszego zespołu bo w zaledwie
4 minuty później Patryk Obiała wyrównuje na 2:2.
Na następnego gola trzeba było czekać aż do ostatniej akcji tego meczu. Bardzo dobre dośrodkowanie  z rzutu rożnego Damiana Maśleja w pole karne  wykorzystuje  Patryk Obiała,  który uderzeniem głową zdobywa swoją 10 bramkę  w sezonie dając tym samym zwycięstwo naszemu zespołowi
w derbach powiatu.

Odra na finiszu wygrywa i kończy rundę jesienną na 5 miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów. W najbliższą sobotę zaś Odra rozpocznie rundę wiosenną, mecz  zostanie rozegrany awansem i odbędzie się  23 listopada o godz. 13:30  w Grębocicach.