Dawid Seta w Roli Głównej

28 października 2018 Wyłącz przez Janek-Just
Udostępnij

Dzisiejsza aura nie sprzyjała zawodnikom, ani nie zachęciła kibiców do przyjścia na stadion w Ścinawie,
i na trybunach pojawili się tylko najbardziej zagorzali kibice zespołu Odry.
Pierwsza połowa tego spotkania pokazała że piłkarze z Mirska na pewno nie przyjechali do Ścinawy po
to aby się bronić w tym spotkaniu, mecz był otwarty i obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe.
Włókniarz już w 10 minucie miał dobrą sytuację do zdobycia gola z rzutu wolnego,  groźny strzał sprzed
pola karnego broni Konrad Skóra.
Odra pierwszą dogodną okazję na objęcie prowadzenia miała w 17 minucie meczu, faulowany był przed
polem karnym aktywny od początku spotkania Michał Piechuta.

Rzut wolny wykonuje Damian Cichuta, niestety piłka po jego strzale trafia w poprzeczkę.
Następną sytuację mamy w 22 minucie, bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Radosława Karpińskiego,
ale żaden z naszych zawodników nabiegających na piłkę nie zdołał jej trafić.
Następna dobra akcja Odry była w 37 minucie, przeprowadził ją lewą stroną boiska Patryk Długosz,
wygrywając pojedynek z obrońcą Włókniarza wyłożył piłkę w okolice 8 metra dla Damiana Cichuty,
który nie czysto ją uderza i odbita od obrońcy wychodzi po za boisko.
Chwilę później akcja w drugą stronę, dobrą sytuacje mają goście, po uderzeniu piłki głową z okolic 11 metra,
piłka przechodzi obok naszego słupka.
Pierwsza połowa dość wyrównana, kończy się wynikiem 0:0.

Po przerwie następuje korekta w składzie, na drugą część spotkania wychodzi Damian Smolny,
oraz Grzegorz Lichwa, grę kończą Bartłomiej Cichy, oraz Dawid Trawka.
Początek drugiej odsłony meczu zaczyna się od ataków naszego zespołu, ale to goście mają 100% sytuację
do zdobycia prowadzenia w tym spotkaniu, kiedy to w 57 minucie tracimy piłkę na własnej połowie,
zawodnik gości wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem, mija go i oddaje strzał, na nasze szczęście
piłkę zmierzającą do bramki wybija Dawid Seta, ratując zespół od utraty gola
Od 60 minuty zawodnicy Odry przez kilka minut nie opuszczają połowy Włókniarza, oddając przy tym kilka
groźnych strzałów, dwukrotnie próbuję Patryk Długosz, raz Radosław Karpiński, po strzale tego ostatniego
bramkarz miał najwięcej problemów z obroną, i piłkę wybija na rzut rożny.
Stały fragment gry wykonuje Damian Cichuta, a z jego dobrego dośrodkowania korzysta Dawid Seta,
uderza piłkę głową, która trafia do bramki gości, zostając tym samym bohaterem tego spotkania.

Mecz kończy się wynikiem 1:0, z przebiegu całego meczu to zasłużona wygrana Odry, pomimo
dobrej postawy gości w tym spotkaniu.

Bramka Dawid Seta 64 minuta
Skład Odra-Total Ścinawa:

Konrad Skóra, Dominik Pazio, Dawid Seta, Radosław Karpiński, Dawid Trawka, Robert Dziedzina, Damian Cichuta,
Bartłomiej Cichy, Dominik Plebaniak, Patryk Długosz, Michał Piechuta.