Derby Powiatu Dla Ścinawy !

15 października 2018 Wyłącz przez Janek-Just
Udostępnij

W niedzielny wieczór w Lubinie doszło do pierwszych derbów powiatu Lubińskiego w 4 lidze, Sparta Rudna podejmowała Odrę Ścinawa.
Odra przeważała od pierwszych minut tego meczu, stwarzając mnóstwo sytuacji bramkowych, można powiedzieć że przeważała w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, i prowadzenie jedną bramka do przerwy to chyba najniższy wymiar kary dla gospodarzy , strzelcem gola kapitan zespołu Damian Smolny.
W drugiej odsłonie nic się nie zmienia Odra nadal lepsza, ale straciła niespodziewanie gola z rzutu wolnego i zrobiło się 1:1, Sparta bardzo krótko cieszyła się z remisu, odpowiedź przyszła bardzo szybko, już w pierwszej akcji po rozpoczęciu gry ze środka boiska, w dobrej sytuacji znalazł się Radosław Karpiński i po jego strzale z powrotem prowadziliśmy w tym spotkaniu, po tym golu zrobił się jeszcze bardziej otwarty mecz, Sparta coraz większą liczbą zawodników gościła na naszej połowie, a to powodowało że zawodnicy Odry mieli więcej miejsca do wyprowadzania szybkich kontrataków, i mimo wielu okazji do podwyższenia wyniku, nic więcej już do sieci nie wpadło.
Mecz kończy się wynikiem 1:2, derby wygrywamy skromnie ale na pewno zasłużenie.

Bramki dla Odry:
Damian Smolny
Radosław Karpiński

Skład Odry:
Grzegorz Pyzio, Radosław Karpiński, Dawid Seta, Dominik Pazio, Dawid Trawka, Robert Dziedzina, Dominik Plebaniak, Damian Smolny, Damian Cichuta, Patryk Długosz, Mateusz Łodej.