12 listopada 2018 Wyłącz przez Janek-Just
Udostępnij

11 Listopada 2018 - Setna Rocznica

Odzyskania Przez Polskę Niepodległości

Mecz w Ścinawie Odry z Apisem zapowiadał się bardzo ciekawie, spotkanie drużyn z 3 i 4 miejsca w tabeli, musiało wzbudzić zainteresowanie, a ten kto przyszedł na stadion na pewno się nie zawiódł.
Przez pierwsze 15 minut obie drużyny nie stwarzały sobie zbyt dużo dogodnych sytuacji do strzelenia gola ale z upływem czasu coraz więcej było sytuacji podbramkowych.
Odra na dobre zaczęła przeważać po zdobyciu gola przez Grzegorza Lichwę w 22 minucie spotkania, kiedy przyjął piłkę wybitą przez obrońców Apisu po dośrodkowaniu Patryka Długosza,  i z okolic 25 metra od bramki strzelił z woleja, piłka wpada w prawy górny róg bramki, gol przepięknej urody,  taki gol musiał zachwycić nawet gości z Jędrzychowic.
Apis od początku meczu bardzo skupiony w obronie, chyba przyjechał do Ścinawy z jedną myślą, aby tego meczu przede wszystkim nie przegrać. W pierwszej połowie goście jeżeli zagrażali naszej bramce to tylko po dośrodkowaniach  piłki w nasze pole karne po stałych fragmentach gry.
Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu naszego zespołu, dobra gra piłką, wygrywane pojedynki w środku
pola, szybki  doskok do  obrońców Apisu przy wyprowadzaniu piłki, to spowodowało że goście byli zmuszeni do grania długą górną piłką.
Odra mogła się pokusić jeszcze o strzelenie jednej bramki w końcówce tej części gry, szansa była z rzutu wolnego, wykonawcą Damian Cichuta, ale strzał nie był tak udany jak w ostatnim meczu z Orlą w Wąsoszu, tym razem piłka poszybowała  nad poprzeczką, i do szatni schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem.
Drugą odsłonę Odra rozpoczęła od mocnego uderzenie, bo już w pierwszej minucie po wznowieniu gry, zagranie z bocznej strefy boiska z okolic 40 metra od bramki gości Damiana za  linie obrony, idealnie w tempo  wychodzi Patryk Długosz, który przyjmuje piłkę i mając przed sobą już tylko bramkarza oddaje strzał i zdobywa  bramkę na 2:0.
Apis próbował strzelić bramkę kontaktową, bardzo prostymi środkami akcję przemieszczał w pole karne Odry, zagrania długich piłek, strącane głową na napastnika, to była wizytówka Apisu w tym spotkaniu. Dla Odry Wszystko układało się dobrze do 74 minuty, kiedy to goście mieli rzut wolny wykonywany z bocznego sektora boiska, piłka po dośrodkowaniu wpada do naszej bramki i jest już tylko 2:1.
Po stracie gola nasz zespół za bardzo się cofnął, co ułatwiało drużynie gości w stwarzaniu sobie sytuacji bramkowych. Wysiłek jaki włożył cały zespół w ten mecz, kosztował zawodników dużo sił, efektem tego było że w końcówce daliśmy trochę pograć gościom w piłkę.
Rezultat się nie zmienił, wygraliśmy ten mecz 2;1, umacniając się tym samym na trzecim miejscu w
ligowej tabeli. Odnotowaliśmy 9 mecz z rzędu ze zdobyczą punktową, dobra passa trwa – Brawo Panowie ! aby tak dalej.