Dobry Początek Sezonu

17 sierpnia 2019 Wyłącz przez Janek-Just
Udostępnij

Od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon w IV lidze Odra Total Ścinawa. W pierwszym spotkaniu na własnym boisku pewnie pokonała Spartę Grębocice 6:2.

Nasz zespół dość spokojnie rozpoczął to spotkanie zupełnie inaczej niż  Sparta, która chciała już na początku meczu narzucić swój styl gry. Widać było że celem gości było jak najszybsze strzelenie gola w tym meczu. Udało im się to już w 10 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę na 0:1 głową zdobył Patryk Duda.  Strata gola na początku spotkania nie podłamała naszego zespołu, który z minuty na minutę  odzyskiwał kontrolę na boisku. W 29 minucie po dośrodkowaniu Damiana Maśleja do piłki doszedł Patryk Długosz, który wymanewrował obronę gości i uderzając w prawy róg bramki rywali wyrównał na 1:1. Osiem minut później mogliśmy się już cieszyć z prowadzenia, gola na 2:1 zdobywa Grzegorz Lichwa po dośrodkowaniu Damiana Maśleja z rzutu wolnego. Wynik pierwszej połowy ustala Dawid Boguń,  który głową skierował piłkę do siatki Sparty po dobrym dośrodkowaniu Patryka Długosza i do szatni nasz zespół schodził
z dwubramkową przewagą.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla Odry bo już w 49 minucie na dośrodkowanie Damiana Maśleja z rzutu wolnego dobrze wbiegał zamykając akcję z lewej strony boiska Marcin Cichuta głową kierując piłkę do bramki rywali. Sparta delikatny kontakt złapała dopiero w 69 minucie meczu po strzale z ostrego  kąta Tomasza Bielenia i na tablicy wyników było 4:2.  Odra się nie zatrzymywała i przed własną publicznością dążyła do zdobycia kolejnych goli. Była 78 minuta spotkania dośrodkowywał piłkę z rzutu rożnego Patryk Długosz, a idealnie nabiegł na nią  Grzegorz Lichwa i głową zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Festiwal strzelecki zakończył  Patryk Obiała, który w tym spotkaniu zadebiutował w naszym zespole w meczu
o punkty.
W spotkaniu oprócz wspomnianego Obiały, debiut zaliczyli też Roman Bilewicz, oraz Henrico Danilo Rantin.

To że każdy mecz rozgrywa się w głowach zawodników to prawda, a to że główka w naszym zespole pracowała
bardzo intensywnie to jest fakt. Na potwierdzenie tego jest to, że z 6 strzelonych przez naszych zawodników goli
aż 5 było zdobytych głową. Zespół zagrał dobre spotkanie i widać w nim duży potencjał,  jak będzie wyglądała gra po bardzo krótkim odpoczynku  w  drugim meczu tego sezonu, zobaczymy już dzisiaj w Jeleniej  Górze, kiedy to Odra zagra z Karkonoszami.