Gra Lepsza Od Wyniku

10 września 2019 Wyłącz przez Janek-Just
Udostępnij

Odra Total Ścinawa po ciężkim meczu przegrała 1:4 z „rezerwami” Chrobrego Głogów, to było już piąte zwycięstwo z rzędu gości w lidze. Mecz mógł się podobać spotkanie było rozgrywane na dość wysokim
poziomie pod względem technicznym
i taktycznym, a wynik końcowy nie odzwierciedla tego co tak naprawdę działo się na boisku.

Chrobry wiedział gdzie jedzie i że lekko nie będzie, dlatego też postanowiono że do podstawowego składu  otrzyma wsparcie w postaci czterech zawodników mających już swoje debiuty na boiskach 1 ligi. Goście już po 13 minutach obejmują prowadzenie w meczu za sprawą Konrada Flisa, który otrzymał  dobre podanie za linie obrony, uderzając piłkę po długim rogu pokonał naszego bramkarza.  Dosłownie chwilę później mógł być już remis, Patryk Długosz mija bramkarza gości, ale jego dogranie przecina obrońca Chrobrego. W następnej akcji bramkowej piłka mija głowę Maśleja po dośrodkowaniu Długosza. Dopiera w trzeciej sytuacji piłka znajduje drogę do bramki Głogowian. Akcję rozpoczyna w strefie środkowej Damian Cichuta, uruchamia na prawym skrzydle Damiana Maśleja, ten odnajduje wbiegającego w pole karne tego, który tę akcję zainicjował, Cichuta uderza celnie i pokonuje bramkarza Chrobrego, po 20 minutach gry było 1:1. W 37 minucie akcja Chrobrego, dośrodkowanie z prawej strony boiska piłka dociera na 11 metr pod nogi  Damiana Kusego, który strzela gola na 1:2 ustalając wynik pierwszej połowy. W drugiej połowie mieliśmy kilka sytuacji po których można było doprowadzić do remisu. Akcja Obiały,  który wszedł w pole karne i po tym jak został ścięty przez obrońcę gości  sędzia nie użył gwizdka, ta decyzja o nie podyktowaniu rzutu karnego w tej sytuacji wzbudziła wiele kontrowersji. Była to chyba przełomowa akcja tego meczu, chociaż następne okazje Odra na zdobycie gola miała. Szansa naszego zespołu na wyrównanie pojawiła się po dośrodkowaniu Maśleja, Lichwa głową uderza minimalnie  obok słupka bramki bronionej przez Abramowicza. Zamiast Odra na 2:2 , to z drugiej strony boiska Chrobry w 69 minucie na 1:3, gola głową zdobywa Przemysław Siudak  po dośrodkowaniu
z rzutu rożnego.
Niestety pomimo starań naszego zespołu nie łapiemy już kontaktu bramkowego w tym meczu, a goście
w doliczonym
czasie gry strzelają czwartą bramkę i sędzia kończy to spotkanie.

Nie brakło na pewno zaangażowania, zespół walczył do ostatniej minuty o lepszy wynik. Mecz był bardzo wyrównany, a o przegranej zadecydowały detale. W najbliższą sobotę zapowiada się następny ciężki mecz Odra zagra  tym razem na wyjeździe z Apisem Jędrzychowice.

Zapraszamy kibiców do wsparcia drużyny, rozpoczęcie meczu o godz. 16:00.

Bramki zdobyli:

20′ Damian Cichuta (Odra)
13′ Konrad Flis (Chrobry)
37′ Damian Kusy
69′ Przemysław Siudak
90’+3 Przemysław Siudak