19 marca 2019 Wyłącz przez Janek-Just
Udostępnij

Przed niedzielnym spotkaniem nie zapowiadało się na to, że Odra Total Ścinawa może zdobyć taką przewagę
w meczu z drużyną gości z Jeleniej Góry.

Zespół Karkonoszy przyjechał do Ścinawy żądny rewanżu za porażkę jesienią na własnym boisku z naszym zespołem 1:3. Chęć do strzelenia szybko gola i prowadzona dość otwarta gra, szybko przyniosła opłakane skutki dla zespołu z Jeleniej Góry.  Goście trochę zapomnieli o obronie własnej bramki, a Odra skrzętnie to wykorzystała. Nasi zawodnicy w łatwy sposób zaczęli dochodzić do sytuacji pod bramką rywali. W 12 minucie po jednym z dośrodkowań piłkę wybija obrońca Karkonoszy, ta spada pod nogi Patryka Długosza, a ten uderzeniem z pierwszej piłki zdobywa prowadzenie dla Odry.  Zespół z Jeleniej Góry  nie ocknął się jeszcze po pierwszym ciosie, kiedy to Marcin Cichuta zadał drugi, w zaledwie 3 minuty później Karkonosze przegrywały już 2:0. Mnożyły się sytuacje pod bramką gości, Odra miała jeszcze kilka okazji do zdobycia gola w tej części gry. Akcja w 30 minucie to już był nokaut, Bartek Cichy uderzeniem z dystansu pokonuje bramkarza Karkonoszy zdobywając pięknego gola na 3:0,  i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu. Od początku drugiej połowy goście zdecydowanie przeszli do ataku na naszą bramkę. Odra przyczajona na własnej połowie, spokojnie rozbijała akcje rywali, skupiając się już bardziej na grze z kontrataku. Piłkarzy z Jeleniej Góry nie było stać w niedzielnym meczu na poważne zagrożenie bramki Grzegorza Pyzio.  Poza indywidualnymi akcjami poszczególnych zawodników, goście nie mieli żadnych argumentów aby mogli wygrać w Ścinawie. Oddawane strzały w światło bramki były mizerne, a cała reszta lądowała wysoko na piłkochwytem bramki Odry. W drugiej odsłonie tego meczu nasz zespół miał jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, jedną z nich wykorzystał Paweł Łopaciński zaraz po wejściu na boisko. Skorzystał z dośrodkowania Dawida Bogunia
 i strzelił gola na 4:0 ustalając tym samym wynik meczu.
Odra zagrała dobre spotkanie, powrót do składu defensorów, Rytkowskiego, Lichwy i Karpińskiego, dał zespołowi dużo  spokoju z tyłu, co przełożyło się też na lepszą grę całego zespołu.

Następne spotkanie Odra rozegra na wyjeździe z wiceliderem AKS Strzegom. W najbliższą sobotę o godzinie 15:30