Koniec Sezonu 2019/20

Koniec Sezonu 2019/20

2020-05-08 Wyłącz przez Janek-Just
Spread the love

Nasz zespół w tym tygodniu we wtorek wznowił treningi w małych 6 osobowych grupach. A już w czwartek decyzją Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej sezon 2019/20 został oficjalnie zakończony. Wykluczyli oni bowiem możliwość bezpiecznego rozegrania zawodów rundy wiosennej.  Podjęto decyzję o zakończeniu prowadzonych przez siebie wszystkich rozgrywek.Tak więc mistrzem w naszej zachodniej grupie IV ligi został Apis Jędrzychowice. na drugim stopniu podium Karkonosze Jelenia Góra, a trzecie miejsce przypadło zespołowi AKS Strzegom, cała trójka zdobyła po 37 punktów.. Lepszym bilansem ligę wygrał Apis, który jeżeli otrzyma licencję na grę w III lidze będzie mógł rozegrać baraż z mistrzem grupy wschodniej IV ligi Polonią-Stal Świdnica.
Odra Ścinawa zakończyła swój trzeci sezon w IV lidze na 5 miejscu.
Najlepszym strzelcem w naszym zespole został Patryk Obiała zdobywca 11 goli.
Natomiast najlepszym podającym w zespole był Damian Maślej z 11 asystami.

Dodatkowa informacja jest taka że żadna z drużyn występująca w niższych ligach nie odnotuje spadku będą tylko awanse..
Sezon 2020/21 zapowiada się w tym momencie bardzo intensywnie  ponieważ awansują 4 zespoły, a nie spadnie żadna z drużyn.. W takim przypadku nasza grupa liczyć będzie 19 lub 20 zespołów. Uzależnione jest to wszystko od tego czy Apis awansuje do III ligi.

Awans do IV ligi
z okręgówki legnickiej:  Mewa Kunice i Konfeks Legnica.
z okręgówki jeleniogórskiej: Leśnik Osiecznica i Victoria Ruszów
Prawdopodobnie te zespoły zasilą IV ligę na zachodzie, ale czy tak będzie zobaczymy przed rozpoczęciem nowego sezonu. Na dzień dzisiejszy termin inauguracji sezonu 2020/21 nie jest jeszcze nam znany.

Jan Just