Niespodziewana Porażka

22 października 2019 Wyłącz przez Janek-Just
Udostępnij

Nie było powtórki z wiosny na stadionie miejskim w Ścinawie, Odra niespodziewanie przegrała spotkanie
z zespołem Orli Wąsosz 0:2. Taki wynik jest dużym zaskoczeniem ale do tej przegranej w dużym stopniu przyczyniły się braki kadrowe.

Nasz zespół przystąpił do tego meczu bez dwóch skrzydeł Damiana Maśleja, oraz Patryka Długosza
bardzo kreatywnych zawodników, oraz najlepszych strzelców Patryka Obiały i bardzo ofensywnie grającego Grzegorza Lichwy. To zaważyło, że przy tak skomasowanej obronie gości zabrakło tej jakości z przodu. Orla pierwszego gola zdobywa
w dość szczęśliwych okolicznościach nieudany strzał na bramkę  zamienia się w podanie
do Piotra Birka, a ten mając przed sobą tylko naszego bramkarza dopełnił formalności i po 32 minutach meczu było 0:1, taki wynik utrzymał się do przerwy.
Druga połowa meczu to już totalna obrona wyniku przez Orlę, gra toczyła się głównie na połowie gości,a przewaga

w posiadaniu piłki przez Odrę była miażdżąca. Tyle że nie przyniosło to efektu bramkowego. Nasz zespół nie potrafił  przebić się skutecznie przez obronę gości.Na domiar złego w 67 minucie zespół został jeszcze bardziej osłabiony dwie żółte kartki zdążył nazbierać w zaledwie 12 minut przebywania na boisku Mateusz Łodej i Odra grała już do końca meczu w 10. Pomimo straty zawodnika Odra nie przestawała atakować, nasza linia obrony praktycznie została przesunięta na połowę Orli, tyle że obrona gości skutecznie wybijała z rytmu nasz zespół, a w doliczonym czasie gry po kontrze zdobywają drugiego gola, strzelcem Błażej Bojanowski.

Niestety przegrywamy mecz chyba  z najsłabszym piłkarsko zespołem w tej  lidze, tracąc punkty
na własnym boisku. A już w  najbliższą niedzielę wcale nie będzie łatwiej   nasz zespól czeka ciężki