Odra Kończy Rundę Jesienną na Podium !

19 listopada 2018 Wyłącz przez Janek-Just
Udostępnij

Mecz ze Stalą, Odra rozpoczęła od mocnego uderzenia, już w pierwszej minucie tego spotkania prowadziliśmy w Chocianowie po strzale Michała Piechuty 0:1. Po zdobyciu gola spotkanie było początkowo dość wyrównane, ale widać było że nasz zespół piłką gra lepiej, gospodarze mieli z tym problemy.
Stal próbowała atakować ale nie miała pomysłu w tym dniu na Odrę, odnotować można jedną groźną sytuację w pierwszej połowie, to strzał z okolic 11 metra, ale nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć. Rosła przewaga naszego zespołu i nadarzały się okazje na następne gole. Najgroźniejsza sytuacja była po rzucie wolnym wykonywanym przez Damiana Cichutę, dośrodkowanie  w pole karne, na pierwszy słupek nabiega Damian Smolny, a jego uderzenie głową z wielkim trudem broni bramkarz Stali.
Niedługo musiał czekać Damian Smolny, aby mieć następną szansę na zdobycie gola, Grzegorz Lichwa poszedł do końca za podaniem do bramkarza, ten pod presją popełnia błąd źle wybijając piłkę, która odbija się od naszego zawodnika,  po czym trafia do Patryka Długosza, ten wykłada ją dla Smolnego, który umieszcza piłkę płaskim strzałem w bramce Stali, i w Chocianowie prowadzimy 0:2.
Końcówka pierwszej połowy mogła przynieść podwyższenie wyniku, dobre zagranie Radosława Karpińskiego do Długosza, ten przebieg chyba ze 40 metrów z piłką wjeżdżając w pole karne gospodarzy, posłał ją wzdłuż 5 metra tyle że ta przeszła pomiędzy naszymi zawodnikami.
Chwilę później sam na sam z bramkarzem wychodzi Michał Piechuta z prawej strony boiska, ale tym razem dobrze spisuje się bramkarz Stali, do szatni schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga Połowa to kontynuacja dobrej gry naszego zespołu, w 50 minucie drugi raz w tym meczu i drugi raz w tym sezonie gola strzela Michał Piechuta, prowadzimy już 0:3.
Następna dobra akcja świetne podanie Smolnego do Długosza, ten znajduje się już tylko przed bramkarzem, ale mając dwóch obrońców na plecach nie udaje mu się dobrze opanować piłki. Nasi zawodnicy rozgrywali naprawdę dobry mecz, w kilku akcjach piłka chodziła jak po sznurku, gra z pierwszej piłki, wychodzenie na pozycje, dobrze się to wszystko oglądało.
Stali ciężko było się przebić przez środek pola, raz gospodarze stworzyli sobie 100% sytuację, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, uderzenie z pięciu metrów głową trafia prosto w naszego bramkarza. Michał Piechuta  w 67 minucie dostał bardzo dobrą piłkę od Dawida Trawki, i znajduje  się sam na sam z bramkarzem Stali, ale brakło precyzji,  piłka po strzale ociera się jeszcze o bramkarza i wychodzi przy słupku na rzut rożny. Trzy minuty później następna okazja na podwyższenie wyniku, akcja rozpoczęta ze środka boiska w której brało udział aż 5 zawodników, rozegranie piłki na jeden kontakt prawą stroną boiska ładnie wyszedł Mateusz Łodej który pociągnął akcję do pola karnego gospodarzy wykładając piłkę dla Damiana Cichuty na 5 metr, ten nieczysto w nią trafia i ta poszybowała nad poprzeczką bramki Stali, ale 7 minut później już się nie myli, piłkę odbitą od słupka po strzale Roberta Dziedziny, posyła w długi róg bramki prowadzimy już 0:4. Do 85 minuty meczu Stal musiała czekać na gola, sam na sam
z naszym
bramkarzem wyszedł Rafał Burda i strzelił bramkę na 1:4, ustalając tym samym wynik spotkania.

Odra kończy rundę jesienną na trzecim miejscu w ligowej tabeli, podtrzymuje też dobrą passę, to był już 10 mecz bez porażki. Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i na prawdę dobrą grę.

Na koniec trzeba wspomnieć o dobrym dopingu kibiców na trybunach w Chocianowie dla obu zespołów,  jak zawsze kibice Stali
przygotowali fajną oprawę meczu, i byli bardzo gościnni dla kibiców ze Ścinawy.

Strony internetowej w przerwie zimowej nie wygaszamy, będzie jeszcze artykuł z podsumowaniem rundy jesiennej, i nie tylko.