Odra Lepsza Od Lidera

31 marca 2019 Wyłącz przez Janek-Just
Udostępnij

Po nieudanym meczu w zeszłym tygodniu w Strzegomiu  zespół Odry Total Ścinawa podnosi się bardzo szybko
i zasłużenie wygrywa na własnym boisku z liderem grupy zachodniej Chrobrym Głogów 4:2.

Mecz po mało ciekawych pierwszych minutach głównie toczony w środku pola na dobre zaczyna się od prowadzenia gości w 12 minucie spotkania, piłka po strzale zawodnika Chrobrego odbija się od słupka naszej bramki, dopada do niej Daniel Wajsak
 i zdobywa prowadzenie dla swojej drużyny,  jest 0:1. Spotkanie nie zaczyna się dla naszego zespołu zbyt dobrze, ale szybko wracamy do gry. Pierwsza bardzo dobra sytuacja do uzyskania remisu nadarza się dla Odry w 22 minucie, szansę na wyrównanie ma Lichwa, ale po jego strzale na drodze piłki zmierzającej do bramki stanął obrońca gości, który był już ostatnią przeszkodą. Lichwa kilka minut później po dograniu piłki przez Karola Pyzio dopina swego i zdobywa  gola, w 29 minucie mamy remis .Na następnego gola dla naszego zespołu trzeba było czekać do 41 minuty kiedy to akcję zawiązał  Damian Smolny,  jego dośrodkowanie wykorzystuje Marcin Cichuta i prowadzimy 2:1. Końcówka pierwszej połowy mogła przynieść jeszcze podwyższenie wyniku,  ale piłka po strzale Lichwy trafiła w słupek, i pierwszą połowę kończymy prowadząc jednym golem.

Początek drugiej połowy układa się dobrze dla naszego zespołu w 53 minucie piłkę na wysokości pola karnego z autu wyrzuca Robert Dziedzina, ta przechodzi przez  blok obronny Chrobrego, a nieuwagę obrońców wykorzystuje Marcin Cichuta
i z okolic  5 metra od bramki rywala zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu.  Kilka minut później Głogowianie łapią jeszcze kontakt w meczu za sprawą Filipowicza,  który w trudnej dla siebie sytuacji zdołał umieścić piłkę w siatce bramki naszego zespołu. Odra nie przestawała atakować, akcję w swoim stylu przeprowadza Patryk Długosz, mijając ostatniego obrońcę jest faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę. Do piłki podszedł Grzegorz Lichwa,  ale jego strzał był zbyt sygnalizowany
i bez problemu piłkę złapał  bramkarz gości. Rozpoczyna się ostatni kwadrans,  jest 76 minuta spotkania piłka po wybiciu obrońcy gości spada w okolice 25 metra od bramki prosto pod nogi Dawida Bogunia, który uderza z pierwszej piłki i  zdobywa bardzo ładną bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania.na 4:2.

W meczu większą jakością wykazał się zespół Odry, który stworzył więcej sytuacji podbramkowych, grał bardziej dokładnie piłką niż rywal. Dobrze funkcjonował środek pola w duecie z Grzegorzem Lichwą i Damianem Smolnym na czele. Cieszy też skuteczność napastnika, Marcin Cichuta zdobywa w tym spotkaniu dwa gole. Odra 5 raz wygrywa z rzędu u siebie, a od 6 spotkań jest niepokonana na własnym terenie w tym sezonie.