ODRA REMISUJE Z ORKANEM W 8 KOLEJCE RUNDY JESIENNEJ

2 października 2017 Wyłącz przez Jacek Wołoch
Udostępnij

Mecz w Ścinawie to tradycyjnie święto dla kibiców, których około 500 zasiadło na trybunach. To także mecz walki, a w tym akurat przypadku festiwal… kartek. Łącznie arbiter pokazał 13 żółtych kartek, a na dodatek były dwa rzuty karne. Jaki to był mecz? W pierwszej połowie Orkan grając efektywnie udzielił beniaminkowi ligi wytrawnej lekcji solidnego futbolu. 0:2 to dla gospodarzy bardzo niski wymiar kary chociaż trzeba przyznać, że dwukrotnie Damian Wójcik w bramce Orkana uratował gości prze utratą gola. Mecz rozpoczął się od poprzeczki bramki Odry, potem Smolny faulował w polu karnym, a egzekutorem karnego był Filipiak.

Po przerwie Orkan “postanowił” oddać inicjatywę gospodarzom. Odra skrzętnie to wykorzystała doprowadzając do remisu i mając w końcówce dwie okazje do strzelenia kolejnych goli…

Tomasz WOŁOCH, trener Odry Ścinawa: – Na pewno wynik nie jest sensacją. W pierwszej połowie Orkan udzielił mojej drużynie lekcji zwłaszcza taktycznego grania. Tradycyjnie w mecz weszliśmy ospale i rywal to wykorzystał. Tak samo było w Karkonoszach. W drugiej połowie postawiliśmy wszystko na jedną kartę i zagraliśmy z wielkim serduchem. I w końcówce przy większym szczęściu mogliśmy nawet pokusić się o zwycięstwo gdyby Smolnemu piłka lepiej siadła na bucie. Czy Orkan rozczarował? Tego był nie powiedział, fajnie patrzy się na takich graczy jak Śliwiński czy Gambal w środku pola. Szczerze kibicuję Orkanowi w walce o 3 ligę. Kartki? No cóż moi zawodnicy wkładają w mecz wielką ambicję nie unikają twardej walki i w ferworze łatwo o naruszenie przepisów gry. Ale wolę takie granie niż gdybym miał do dyspozycji “panienki” na murawie.

Odra TOTAL Ścinawa – Orkan Szczedrzykowice 2:2 (0:2)

D.Cichuta (karny), Łodej M.

ODRA: Pyzio – M.Cichuta( 40 min. Maruciński), Seta, Karpiński, Rytkowski – Długosz, Boguń( 77 min. Wieprzowski), Smolny, D.Cichuta( 90 min. Trawka), Łodej( 78 min. Kycej)- Piechuta( 72 min. Srebniak).