,,ODRA” – WIELKI SUKCES DLA KLUBU

2017-06-06 Wyłącz przez Jacek Wołoch
Spread the love

Odra Total Ścinawa pokonała dziś Kaczawę Bieniowice 3:0, dzięki czemu przypieczętowała awans do Saltex IV ligi. Dla ścinawskiego klubu to pierwszy awans na ten szczebel rozgrywkowy w całej siedemdziesięcioletniej historii.

Spotkanie z Kaczawą nie układało się zbyt dobrze dla podopiecznych Tomasza Wołocha, ponieważ trzynasty zespół ligi dobrze bronił się a gospodarzom brakowało skuteczności pod bramką rywali. Na całe szczęście dla Odry mają oni w swoim składzie Grzegorza Lichwę, czyli zawodnika, który w końcówce sezonu strzela kluczowe bramki. Tak też było tym razem, ponieważ w drugiej połowie otworzył on wynik spotkania, dzięki czemu później ścinawianom grało się już łatwiej i wygrana, a w konsekwencji awans do Saltex IV ligi stał się faktem.

– Troszeczkę ten mecz na początku nam się nie układał, ale później mieliśmy zdecydowaną przewagę. 3:0, pierwsze miejsce w lidze i zasłużony kolejny awans, także bardzo się cieszymy. To wielki sukces dla naszego klubu, bo w siedemdziesięcioletniej historii to pierwszy taki awans do IV ligi. – mówi Tomasz Wołoch, trener Odry Total Ścinawa.

Na dwie kolejki przed końcem legnickiej klasy okręgowej Odra ma sześć punktów przewagi nad drugim Górnikiem Złotoryja. Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań jest jednak już pewna nie tylko awansu, ale także zajęcia pierwszego miejsca w grupie, co jeszcze kilka tygodni temu nie wydawało się być takie pewne.

– W pierwszych meczach coś się nie zazębiało, jednak potem weszliśmy na swoje normalne tory i potem było już łatwiej. Mecz z Górnikiem zagraliśmy perfekcyjnie, z Prochowicami troszeczkę nam nie wyszło ale udało się zdobyć te punkty i jesteśmy na pierwszym miejscu. – mówił po meczu Grzegorz Lichwa.

– W sumie jeszcze nie minął rok a już mamy kolejny awans. Klasa okręgowa, teraz czwarta liga i myślę, że w tej IV lidze damy radę i będziemy grali jeszcze lepiej niż w tej chwili. – mówi Jacek Wołoch, prezes Odry Ścinawa.

Sternik ścinawskiego klubu podkreśla, że drużyna wykonała swoje zadanie w stu procentach. Awans z pierwszego miejsca w klasie okręgowej pokazał potencjał drzemiący w tej drużynie.

Jako prezesa klubu z całą pewnością cieszyć może to, że Odrę na jej stadionie wspiera spora liczba kibiców, którzy dziś pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych licznie zebrali się na trybunach.

– Pogoda nam w dniu dzisiejszym nie dopisała, ale kibice jak zawsze przybyli, gdy gramy w Ścinawie. – kończy Jacek Wołoch.

Na dwie kolejki przed końcem legnickiej klasy okręgowej Odra ma sześć punktów przewagi nad drugim Górnikiem Złotoryja. Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań jest jednak już pewna nie tylko awansu, ale także zajęcia pierwszego miejsca w grupie, co jeszcze kilka tygodni temu nie wydawało się być takie pewne.Do końca sezonu Odrze Total Ścinawa pozostały jeszcze dwa spotkania. Wyjazdowe z Iskrą Księginice oraz na zakończenie domowe z Iskra Kochlice.

Bramki strzelili : Grzegorz LICHWA x1, Damian CICHUTA x 2.