Podsumowanie Sezonu 2018/19

Podsumowanie Sezonu 2018/19

2019-06-21 Wyłącz przez Janek-Just
Spread the love

Odra Total Ścinawa sezon 2018/19  w IV lidze ma już za sobą,  8 czerwca  zakończyła rywalizację w dolnośląskiej grupie zachodniej. Ostatecznie z dorobkiem 51 punktów zajęła  4 miejsce w lidze. Trener Tomasza Wołoch w przeprowadzonym wywiadzie podsumował ten miniony sezon.

Odra Ścinawa zajęła czwarte miejsce na koniec sezonu piłkarskiego 2018/2019. Jest Pan zadowolony
z osiągniętego wyniku?
Oczywiście. Jest to najlepsza lokata, jaką drużyna uzyskała w historii klubu na tym szczeblu rozgrywkowym.  Przed nami są takie zespoły jak rezerwy pierwszoligowego Chrobrego Głogów, Apis Jędrzychowice, który w poprzednim sezonie grał w barażach o III ligę, i AKS Strzegom. Więc na poziomie subregionu Legnickiego  wypadliśmy naprawdę rewelacyjnie.
Można było uzyskać jeszcze lepszy wynik?
– Pewnie., ale pamiętajmy jest to sport amatorski. Praca zawodowa, studia, obowiązki rodzinne czy kontuzje to czynniki, które poblokowały niektórych zawodników, więc na 100% nie byliśmy przygotowani do rundy wiosennej, co spowodowało kilka naszych wpadek.

Które z rozegranych przez Pana drużynę spotkań najbardziej utkwiło w pamięci?
– Jednego spotkania na pewno nie zapomnę przez dłuższy czas. To mecz z BKS Bolesławiec. Drużyna z Bolesławca rozegrała fantastyczne zawody. Byłem pod wielkim wrażeniem. W tym meczu wszystko im wyszło,  a my byliśmy w tym dniu bezradni.
Kiedy zaczynacie okres przygotowawczy?
 15 lipca rozpoczynamy okres przygotowawczy. Już z góry zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił na poziomie IV ligi na grę testową, która odbędzie się na pierwszej jednostce treningowej. Mamy też zaplanowane cztery mecze sparingowe z takimi zespołami  jak: Ravia Rawicz,  TSV Niemberg, Sokół Wielka Lipa, oraz Chrobry II Głogów.
Jakieś nowe postacie w zespole na nowy sezon?
– Rozmawiamy z trenerem Ficnerem z kilkoma zawodnikami, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Cel na przyszły sezon?
– Wszystko zależy od tego, jaką będziemy dysponować kadrą w nowym sezonie, ale walka o podium jest jak najbardziej w naszym zasięgu., 

Statystyki

Patryk Długosz

10 Goli

Najlepszy Snajper

Snajper nr 2

Damian Cichuta

8 Goli

Snajper nr 3

Damian Smolny

4 Gole

Marcin Cichuta

4 Gole

Najlepsi Asystenci

Damian Cichuta

7 Asyst

Damian Smolny

7 Asyst

Najdłużej Na Boisku